Események

Egyesületünk számos programot szervez meg, és az itt megtekinthető fotósorozatunk erről tanuskodik. Kérjük, tekintse meg galériánkat, hogy bővebb képet kapjon az általunk végzett tevékenységről. Reméljük, hogy fotóink felkeltik érdeklődését!

Vereb Vitéz Napja

In memoriam Verebi Végh János

Szeretettel várunk minden zenekedvelőt a Vereben született Végh János zeneszerző emlékkoncertjére.
Ifj. verebi Végh János 1845. június 15-én született Vereben. ...A jogot Pesten végezte, de egész életében zenével foglalkozott. 1875. november 14-én megkezdte működését az Országos Zeneakadémia. Az akadémia elnökévé választott Liszt Ferenc tartós és gyakori távollétét pótlandó Végh Jánost, az elismert, nagy műveltségű, kiváló zeneszerzőt nevezték ki alelnökké, aki az ügyek intézését – gyakorlatilag ügyvezető elnökként – 1887-ig mindenki megelégedésére végezte. A 80-as évek elején a közoktatási miniszter zeneakadémiai felügyelő bizottságot nevezett ki. A bizottság tagja volt gróf Apponyi Albert, Mihhalovich Ödön, a Zeneakadémia későbbi nagyhírű igazgatója és Vavrinetz Mór zeneszerző mellett Végh János is.
1887-ben Végh János kúriai bíró lett, majd nyugdíjasként részben Vas megyében, Alt-Ausseeben és Vereben töltötte életét. Itt halt meg 1918. február 1-én. A verebi családi temetőben van eltemetve.

Verebi Esték - 2018

Szeretettel Várunk és Hívunk Mindenkit 2018-ban is a Verebi Esték Programsorozatra!

Verebi Esték - 2017

Szeretettel Várunk és Hívunk Mindenkit 2017-ban is a Verebi Esték Programsorozatra!

Az esemény meghívója az alábbi linkről letölthető:

Verebi Esték 2017.pdf

2015.09.30 10:38
Örömmel jelentjük, hogy elindult az új weboldalunk! A legfrissebb híreket itt olvashatja, amelyekkel tájékoztatjuk Önt a klubunkkal kapcsolatos legújabb eseményekről. A részleteket itt folyamatosan frissítjük, ezért rendszeresen látogasson el a weboldalunkra!
<< 1 | 2 | 3 | 4

Verebért Egyesület Vajda János út 5.
Vereb
egyesulet@verebert-egyesulet.hu